1

Woda kokosowa to płyn, który jest pozyskiwany z młodych owoców palm kokosowych. Drzewo, pobierając wodę z podłoża, kilkukrotnie ją filtruje, więc młode kokosy są wypełnione sterynie czystą, drogocenną wodą kokosową o niezwykłych właściwościach. Najbardziej wartościową postacią tego produktu jest koncentrat z wody kokosowej, który zawiera maksymalną ilość takich substancji jak: magnez, potas, wapń, fosfor, witaminy: B1, B2, B3, B5, B6 oraz C. Dodatkową zaletą koncentratu wody kokosowej jest bogactwo elektrolitów – ich poziom jest prawie taki sam, jak w ludzkim osoczu krwi (dawniej była nawet podawana dożylnie, a do tej pory w krajach nisko rozwiniętych podaje się ją w celu nawodnienia organizmu). Koncentrat wody kokosowej, przyjmowany regularnie zapewnia wysoki poziom energii i pobudzenia organizmu, dlatego polecany jest zwłaszcza dla osób, które są bardzo aktywne fizycznie. Po ćwiczeniach zapewnia szybsze niwelowanie zmęczenia i zakwasów, przywraca również równowagę kwasowo-zasadową.

Dodatkowo koncentrat wody kokosowej działa odmładzająco i oczyszczająco – zawiera antyoksydanty, które przyczyniają się do spowolnienia procesu starzenia skóry. Powinny go przyjmować osoby na diecie, ponieważ uzupełnia w organizmie poziom najważniejszych substancji i pierwiastków. Ponadto koncentrat wody kokosowej zmniejsza ryzyko miażdżycy, obniża poziom cholesterolu, reguluje pracę serca i układu krwionośnego, a także działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo – pomaga więc szybciej uporać się z przeziębieniami, grypą i innymi infekcjami.

Ekstrakt z wody kokosowej – naturalny izotonik

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>