Jak wiadomo, za granicą już od dawna istnieje moda na wykonywanie sobie zabiegów poprawiania swoich niedoskonałości. Kobiety powiększają sobie biust, prostują nos. W Polsce moda taka dopiero się rozprzestrzenia. Wszystko to jest dobre, jeżeli nie prowadzi do uzależnień. Jak wiadomo lekkie korekty naszego ciała, nie wprowadzają żadnych zagrożeń. Problem pojawia się w momencie kiedy, po jednej operacji, wykonujemy drugą i tak ciągle. Za granicą są widoczne skutki takiego uzależnienia. Osoby takie ciągle chcą sobie coś poprawiać, aż ostatecznie zamiast poprawić swoją urodę, znacznie ją pogarszają. Jest wiele osób, które w wyniku uzależnienia od operacji plastycznych zaczęły wyglądać jak chodzące potwory. Ma to związek z obsesją na punkcie wyglądu.

Każdy chce wyglądać jak najlepiej, a jeżeli istnieje możliwość poprawiania swojej urody, to się na to decydujemy. Należy jednak pamiętać o tym, że wszystko jest dla ludzi, ale tylko jeśli mamy jakiś umiar w tym co robimy. Jest pewna granica, po której przekroczeniu zaczynamy bardziej się oszpecać, niż upiększać. To wszystko polega na tym, aby wiedzieć, gdzie jest taka granica i za żadną cenę jej nie przekraczać. Jest to bardzo ważne i należy o tym pamiętać.

Zagrożenia związane z medycyną estetyczną

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>